آگوست 21, 2014

مكمل هاي دارويي گلوكوزامين هيچ اثري بر روي غضروف سازي ندارند

glukosamine
تهران – دبیر علمی نوزدهمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت : طبق آخرین تحقیقات جهانی ، مکمل های دارویی غضروف ساز ‘ گلوکوزامین’ هیچ اثری بر روی عضروف سازی در بدن ندارند .

 

دکتر ‘سید مرتضی کاظمی ‘ امروز – یکشنبه – در جمع خبرنگاران افزود: طبق آخرین مطالعات و تحقیقاتی که یک ماه قبل در کشور سوئیس انجام شد مکمل های دارویی عضروف ساز اثری بر روی عضروف سازی انسان ندارد و این داروها در کشورهای خارجی توسط پزشکان تجویز نمی شوند .
وی خاطرنشان کرد : نوزدهمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران از ۲۵ تا ۲۹ مهرماه در تهران برگزار می شود . موضوع داروهای مکمل یکی از مهمترین مباحثی است که در این کنگره مطرح می شود .
کاظمی اظهار داشت : ۸۰ درصد از صدمات بیماران ارتوپدی ناشی از سوانح گوناگون همچون تصادفات وشکستگی ها است که در این کنگره برای نخستین بار برنامه مدون تصادفات اضافه شده است و آموزش های لازم در این زمینه به مخاطبان ارایه می شود.
رییس مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود : با توجه به این که شکستگی ها در افراد مسن یکی از مهمترین مسایل دوران سالمندی است از این رو همزمان با برپایی نوزدهمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران آموزش هایی در زمینه نحوه ریتمیک چگونگی نشستن و برخاستن افراد مسن ارایه می شود.
وی گفت : شایع ترین شکستگی در دنیا مچ دست افراد به علت پوکی استخوان است که به هنگام زمین خوردن ، دست اولین عضوی است که صدمه می بیند و سپس شکستگی ران ، بالای ران و‌مهره ها است .
کاظمی خاطرنشان کرد: لگن جمجمه دوم بدن انسان است. زمانی که لگن دچار شکستگی می‌شود، اعضای حساس داخلی صدمه می‌بیند. کلسیم در شکستگی استخوان ها اهمیت دارد ولی تنها عامل نیست و کمبود کلسیم و ویتامین D باعث پوکی استخوان می شود.
به گفته وی ۷۰ مقاله علمی به دبیرخانه نوزدهمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ارسال شده است که از میان آنها ۳۰ مقاله به شکل سخنرانی در طول روزهای برپایی کنگره ارایه می شود .

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


4 + 5 =