جولای 31, 2015

لوبیای کوچک قلب را قوی می‌کند

Lupin
مصرف نوعی لوبیای استرالیایی، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، به گفته محققان استرالیایی لوبیای لوپین (Lupin)به عنوان منبع سرشار از پروتئین و فیبر بوده و میزان کربوهیدرات آن کم است. این محققان با انجام  آزمایش روی 130 نفر از مبتلایان به اضافه وزن كه از  سلامت کامل برخوردار بودند، مطالعاتی انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، نیمی از شرکت کنندگان دراین تحقیق به مدت 12 ماه از پودر لوبیای لوپین در رژیم غذایی خود استفاده کردند. محققان فاکتورهای مهم در بروز بیماری‌های قلبی از جمله فشار خون و میزان چربی، ‌قند و انسولین موجود درخون افراد را اندازه‌گیری کردند.

دکتر بلسکی یکی از این محققان این گروه استرالیایی گفت: پس از 12 ماه تحقیق، دریافتیم عوامل موثر در بیماری‌های قلبی در خون افرادی که از لوبیای لوپین و محصولات آن استفاده کردند، کاهش یافته است. هیچ‌گونه شواهدی که نشان دهد استفاده از لوبیا در رژیم غذایی روزانه، مضراتی برای سلامتی دارد دیده نشد، بلکه حقیقت این است که مصرف لوبیا فواید بسیاری نیز دارد.

به گفته دکتر بلسکی، افرادی که از این لوبیا در رژیم غذایی خود مصرف کردند، میزان انسولین خونشان نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


8 + 4 =