آگوست 22, 2014

قولنج كردن ناحیه پشت از علامت بیماری قلبی و عروقی در افراد است

kamare dard

زنجان- فوق تخصص بیماریهای قلبی و عروقی مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان، گفت: قولنج کردن ناحیه پشت می تواند یکی از علامتهای بیماری قلبی و عروقی در افراد باشد.

 

دکتر ‘حسن آهنگر’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه قولنج کردن ناحیه پشت علت های مختلفی دارد، افزود: قولنج کردن در این ناحیه در برخی موارد به دلیل ، مشکلات گوارشی و یا قرار گرفتن در معرض سرما و گرما بروز می کند.

وی، اظهار کرد: انجام حرکات ناگهانی ورزشی و کارهای سنگین نیز از دیگر علل قولنج کردن ناحیه پشت در افراد است.

این فوق تخصص بیماریهای قلبی و عروقی مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان، اظهار داشت: در برخی از موارد قولنج کردن ناحیه پشت با بیماری های قلبی و عروقی اشتباه گرفته می شود که این موضوع نیاز به اقدامات تشخیصی بیشتری دارد.

وی، بابیان اینکه قولنج با انجام درمان های فیزیوتراپی بهبود می یابد، اظهار داشت: در صورت رد کردن علل مهم تر قولنج مثل بیماریهای قلبی و عروقی انجام درمان های ماساژ و استراحت کامل می تواند به روند تسریع بهبودی این بیماری کمک فراوانی کند.

آهنگر، افزود: درصورت بروز قولنج ناحیه پشت در افراد سیگاری، مبتلایان به بیماری دیابت و فشار خون احتمال بیشتری به ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: درصورت طولانی شدن قولنج در افراد بررسی علل مهم تر همچون انجام آزمایش های بیشتر ضروری است.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


9 + = 14