Print Friendly
قولنج كردن ناحیه پشت از علامت بیماری قلبی و عروقی در افراد است - بزرگترین پورتال دانشجویان پزشکی کشور

آوریل 19, 2014

قولنج كردن ناحیه پشت از علامت بیماری قلبی و عروقی در افراد است

kamare dard

زنجان- فوق تخصص بیماریهای قلبی و عروقی مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان، گفت: قولنج کردن ناحیه پشت می تواند یکی از علامتهای بیماری قلبی و عروقی در افراد باشد.

 

دکتر ‘حسن آهنگر’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه قولنج کردن ناحیه پشت علت های مختلفی دارد، افزود: قولنج کردن در این ناحیه در برخی موارد به دلیل ، مشکلات گوارشی و یا قرار گرفتن در معرض سرما و گرما بروز می کند.

وی، اظهار کرد: انجام حرکات ناگهانی ورزشی و کارهای سنگین نیز از دیگر علل قولنج کردن ناحیه پشت در افراد است.

این فوق تخصص بیماریهای قلبی و عروقی مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان، اظهار داشت: در برخی از موارد قولنج کردن ناحیه پشت با بیماری های قلبی و عروقی اشتباه گرفته می شود که این موضوع نیاز به اقدامات تشخیصی بیشتری دارد.

وی، بابیان اینکه قولنج با انجام درمان های فیزیوتراپی بهبود می یابد، اظهار داشت: در صورت رد کردن علل مهم تر قولنج مثل بیماریهای قلبی و عروقی انجام درمان های ماساژ و استراحت کامل می تواند به روند تسریع بهبودی این بیماری کمک فراوانی کند.

آهنگر، افزود: درصورت بروز قولنج ناحیه پشت در افراد سیگاری، مبتلایان به بیماری دیابت و فشار خون احتمال بیشتری به ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: درصورت طولانی شدن قولنج در افراد بررسی علل مهم تر همچون انجام آزمایش های بیشتر ضروری است.

scienefa

scienefa

با سلام به خوانندگان این مطلب امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه با نمره یا نظر دادن به این مطلب ما را در هر چه بهتر شدن مطالب سایت و توجه به سلیقه ی خوانندگان کمک کنید با تشکر مدیریت سایت
Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


+ 6 = 10