آگوست 22, 2015

قولنج كردن ناحیه پشت از علامت بیماری قلبی و عروقی در افراد است

kamare dard

زنجان- فوق تخصص بیماریهای قلبی و عروقی مركز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان، گفت: قولنج كردن ناحیه پشت می تواند یكی از علامتهای بیماری قلبی و عروقی در افراد باشد.

 

دكتر ‘حسن آهنگر’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینكه قولنج كردن ناحیه پشت علت های مختلفی دارد، افزود: قولنج كردن در این ناحیه در برخی موارد به دلیل ، مشكلات گوارشی و یا قرار گرفتن در معرض سرما و گرما بروز می كند.

وی، اظهار كرد: انجام حركات ناگهانی ورزشی و كارهای سنگین نیز از دیگر علل قولنج كردن ناحیه پشت در افراد است.

این فوق تخصص بیماریهای قلبی و عروقی مركز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان، اظهار داشت: در برخی از موارد قولنج كردن ناحیه پشت با بیماری های قلبی و عروقی اشتباه گرفته می شود كه این موضوع نیاز به اقدامات تشخیصی بیشتری دارد.

وی، بابیان اینكه قولنج با انجام درمان های فیزیوتراپی بهبود می یابد، اظهار داشت: در صورت رد كردن علل مهم تر قولنج مثل بیماریهای قلبی و عروقی انجام درمان های ماساژ و استراحت كامل می تواند به روند تسریع بهبودی این بیماری كمك فراوانی كند.

آهنگر، افزود: درصورت بروز قولنج ناحیه پشت در افراد سیگاری، مبتلایان به بیماری دیابت و فشار خون احتمال بیشتری به ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی وجود دارد.

وی خاطرنشان كرد: درصورت طولانی شدن قولنج در افراد بررسی علل مهم تر همچون انجام آزمایش های بیشتر ضروری است.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


5 + 3 =