آگوست 3, 2015

قرص هاي جوشان ابتلا به عوارض گوارشي را كاهش مي دهد

ghorse joshan
تهران – استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: مصرف قرص هاي جوشان، ابتلا به عوارض گوارشي را در افراد كاهش مي دهند.

 

دكتر’ زينب السادات كريمي ‘ در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: بسياري از مردم تصور مي كنند مصرف قرص هاي جوشان كه به عنوان مكمل محسوب مي شود، براي بدن مضر است در حالي كه اين قرص ها عوارض شان بسيار كمتر از عوارض مصرف داروها است.
وي خاطرنشان كرد: بدن نياز فراواني به انواع ويتامين دارد و برخي از مردم ممكن است به مصرف مواد غذايي كه حاوي ويتامين ها باشد، حساسيت داشته باشند. در اين صورت قرص هاي جوشان با انواع ويتامين ها مي تواند نياز بدن به ويتامين و كلسيم را تامين كند.
كريمي گفت: هرچه سن افراد بالاتر مي‌رود، مقدار اسيد معده شان كمتر مي‌شود و اين مساله ممكن است سبب شود كه كلسيم در معده حل نشده باقي بماند و پس از مدتي دست نخورده از معده خارج شود.
وي افزود: اين مساله علاوه بر جذب نكردن كلسيم، به بروز يبوست در فرد نيز منجر مي‌شود. از سوي ديگر، زماني ‌كه كلسيم در معده حل مي‌شود، گاز توليد مي‌كند، در صورتي كه با استفاده از قرص هاي جوشان كلسيم، از بروز يبوست و ايجاد گاز در معده پيشگيري مي شود.
اين پزشك تصريح كرد: قرص هاي جوشان قادر هستند مواد مغذي مورد نياز افراد را در مقادير متفاوت تامين كنند، اما در مصرف اين قرص ها نبايد زياده روي كرد.
كريمي گفت: املاح در بدن انسان وظايف مهمي را بر عهده دارند كه چنانچه به مقدار كافي دريافت نشود، اختلالات و عوارض زيادي در انسان ايجاد مي شود و سلامت شخص به مخاطره مي افتد.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


2 + 6 =