سپتامبر 25, 2015

بادرنجبويه براي درمان خستگي و ترس مفيد است

bader najboye-giyah

عصاب و خواب‌آور است همچنين براي درمان خستگي و ترس، بي‌حوصلگي، سردردهاي عصبي و ميگرن مفيد است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبري فارس «توانا»، گياه بادرنجبويه داراي طبيعت گرم و خشك است، مقوي، خواب‌آور، مسكن، صفراآور، ضدخارش، بادشكن و هضم كننده غذاست.

***فوايد بادرنجبويه
———————–

بادرنجبويه تقويت كننده حافظه و اعصاب و خواب‌آور است همچنين براي درمان خستگي و ترس، لغوه، بي‌حوصلگي، سردردهاي عصبي و ميگرن، رفع عصبانيت و رفع اضطراب مفيد است و از سكته‌هاي مغزي و عصبي جلوگيري مي‌كند.

اين گياه دارويي محرك، مسكن، مقوي قلب، خون‌ساز و ضدعفوني‌كننده است همچنين براي اختلالات گوارشي، رفع دل‌پيچه و رفع دل‌درد عصبي مفيد است.

محمد صالحي سورمقي، استاد فارماكولوژي دانشگاه علوم پزشكي تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار مي‌دارد: در دهه‌هاي اخير و با ماشيني شدن دنياي امروز عدم تحرك، مشكلات روحي و رواني و تغذيه غلط، رواج زيادي پيدا كرده است.

به گفته وي، زندگي ماشيني بروز بسياري از بيماري‌ها همانند ديابت، چاقي، امراض قلبي و عروقي، اختلالات هورموني و سوء هاضمه را گسترش داده كه يكي از مهمترين اين بيماري‌ها اختلالات روحي و رواني و كاهش آرامش است.

صالحي سورمقي اضافه مي‌‌كند: از چند دهه قبل تلاش براي تهيه داروهاي با منشأ گياهي به منظور آرام‌بخشي آغاز شده كه يكي از اين گياهان بادرنجبويه است كه دلهره، ترس، آشفتگي و بي‌خوابي را برطرف مي‌كند.

وي گفت: از بين گياهاني كه از قديم براي آرام بخشي استفاده مي‌شد، مي‌توان به سنبل‌الطيب (علف گربه)، رزماري (اكليل كوهي)، بادرنجبويه (مليس)، نعنا، رازك، گل ساعتي و علف چاي اشاره كرد.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


4 + 4 =