جولای 25, 2014

بادرنجبويه براي درمان خستگي و ترس مفيد است

bader najboye-giyah

عصاب و خواب‌آور است همچنین برای درمان خستگی و ترس، بی‌حوصلگی، سردردهای عصبی و میگرن مفید است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا»، گیاه بادرنجبویه دارای طبیعت گرم و خشک است، مقوی، خواب‌آور، مسکن، صفراآور، ضدخارش، بادشکن و هضم کننده غذاست.

***فواید بادرنجبویه
———————–

بادرنجبویه تقویت کننده حافظه و اعصاب و خواب‌آور است همچنین برای درمان خستگی و ترس، لغوه، بی‌حوصلگی، سردردهای عصبی و میگرن، رفع عصبانیت و رفع اضطراب مفید است و از سکته‌های مغزی و عصبی جلوگیری می‌کند.

این گیاه دارویی محرک، مسکن، مقوی قلب، خون‌ساز و ضدعفونی‌کننده است همچنین برای اختلالات گوارشی، رفع دل‌پیچه و رفع دل‌درد عصبی مفید است.

محمد صالحی سورمقی، استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار می‌دارد: در دهه‌های اخیر و با ماشینی شدن دنیای امروز عدم تحرک، مشکلات روحی و روانی و تغذیه غلط، رواج زیادی پیدا کرده است.

به گفته وی، زندگی ماشینی بروز بسیاری از بیماری‌ها همانند دیابت، چاقی، امراض قلبی و عروقی، اختلالات هورمونی و سوء هاضمه را گسترش داده که یکی از مهمترین این بیماری‌ها اختلالات روحی و روانی و کاهش آرامش است.

صالحی سورمقی اضافه می‌‌کند: از چند دهه قبل تلاش برای تهیه داروهای با منشأ گیاهی به منظور آرام‌بخشی آغاز شده که یکی از این گیاهان بادرنجبویه است که دلهره، ترس، آشفتگی و بی‌خوابی را برطرف می‌کند.

وی گفت: از بین گیاهانی که از قدیم برای آرام بخشی استفاده می‌شد، می‌توان به سنبل‌الطیب (علف گربه)، رزماری (اکلیل کوهی)، بادرنجبویه (ملیس)، نعنا، رازک، گل ساعتی و علف چای اشاره کرد.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


7 + 6 =