جولای 30, 2014

آخرین روش های تشخیصی و درمان بیماری ام اس ارایه می شود

MS-em es

تهران – دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی ام‌اس گفت: آخرین روش های تشخیص و درمان بیماری ام اس توسط متخصصان داخلی و خارجی در نهمین کنگره بین المللی ام اس ایران ارایه می شود .

 

نهمین کنگره بین المللی ام اس ایران ۱۱ و ۱۲ آبان ماه امسال در هتل المپیک برگزار می شود .

دکتر ‘حسین کرمان‌پور’ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود : با توجه به این که کشورایران از جمله کشورهایی است که بیماری ام اس در آن زیاد است از این رو تاکنون ۸ کنگره تخصصی با موضوع روش های درمانی این بیماری برگزار شده است که کنگره نهم آبان ماه با حضور متخصصان ایرانی و خارجی برگزار می شود .

وی خاطر نشان کرد : تاکنون حدود ۳۰ مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که پیش بینی می شود تا ۱۵ شهریورماه که آخرین مهلت ارسال مقالات است ، تعداد مقالات رسیده بیشتر شود . در کنگره امسال از متخصصان ژنتیک ، روانشناسان ، مغز و اعصاب ، تغذیه ، ایمونولوژیک ، توانبخشی ، پرستاران ، پزشکان عمومی و متخصصان زنان و زایمان دعوت شده است .

دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی ام اس گفت : در این کنگره سخنرانانی از کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، انگلستان و سوئیس حضور دارند.

کرمانپور خاطرنشان کرد :دراین کنگره متخصصان زنان و زایمان نیز حضور دارند چرا که بارداری و ام‌اس یکی از موضوعاتی است که روی آن حساسیت‌های ویژه‌ای وجود دارد.

وی نقش پزشک خانواده را در تشخیص بیماری ام‌اس مهم دانست و افزود :در این کنگره سعی خواهیم کرد پزشکان خانواده را در زمینه تشخیص اولیه ام‌اس و نحوه اطلاع دادن به فرد در زمینه مبتلا شدن او به ام‌اس آموزش دهیم .

همچنین ‘ابوالقاسم نجفی ‘ مدیرانجمن ام‌اس نیز در این نشست در مورد بیماری ام اس گفت : تاکنون بیماری ام اس به عنوان بیماری خاص به طور رسمی اعلام نشده است . این موضوع در مجلس مطرح شده و قرار است تصمیم گیری شود .ولی در سال ۸۴ در قانون بودجه سالیانه برای بیماران ام اس ردیف بودجه‌ای در نظر گرفته شد.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


+ 5 = 7