سپتامبر 28, 2015

آخرین روش های تشخیصی و درمان بیماری ام اس ارایه می شود

MS-em es

تهران – دبیر اجرایی نهمین كنگره بین المللی ام‌اس گفت: آخرین روش های تشخیص و درمان بیماری ام اس توسط متخصصان داخلی و خارجی در نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران ارایه می شود .

 

نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران 11 و 12 آبان ماه امسال در هتل المپیك برگزار می شود .

دكتر ‘حسین كرمان‌پور’ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود : با توجه به این كه كشورایران از جمله كشورهایی است كه بیماری ام اس در آن زیاد است از این رو تاكنون 8 كنگره تخصصی با موضوع روش های درمانی این بیماری برگزار شده است كه كنگره نهم آبان ماه با حضور متخصصان ایرانی و خارجی برگزار می شود .

وی خاطر نشان كرد : تاكنون حدود 30 مقاله علمی به دبیرخانه این كنگره ارسال شده است كه پیش بینی می شود تا 15 شهریورماه كه آخرین مهلت ارسال مقالات است ، تعداد مقالات رسیده بیشتر شود . در كنگره امسال از متخصصان ژنتیك ، روانشناسان ، مغز و اعصاب ، تغذیه ، ایمونولوژیك ، توانبخشی ، پرستاران ، پزشكان عمومی و متخصصان زنان و زایمان دعوت شده است .

دبیر اجرایی نهمین كنگره بین المللی ام اس گفت : در این كنگره سخنرانانی از كشورهایی مانند كانادا، آمریكا، انگلستان و سوئیس حضور دارند.

كرمانپور خاطرنشان كرد :دراین كنگره متخصصان زنان و زایمان نیز حضور دارند چرا كه بارداری و ام‌اس یكی از موضوعاتی است كه روی آن حساسیت‌های ویژه‌ای وجود دارد.

وی نقش پزشك خانواده را در تشخیص بیماری ام‌اس مهم دانست و افزود :در این كنگره سعی خواهیم كرد پزشكان خانواده را در زمینه تشخیص اولیه ام‌اس و نحوه اطلاع دادن به فرد در زمینه مبتلا شدن او به ام‌اس آموزش دهیم .

همچنین ‘ابوالقاسم نجفی ‘ مدیرانجمن ام‌اس نیز در این نشست در مورد بیماری ام اس گفت : تاكنون بیماری ام اس به عنوان بیماری خاص به طور رسمی اعلام نشده است . این موضوع در مجلس مطرح شده و قرار است تصمیم گیری شود .ولی در سال 84 در قانون بودجه سالیانه برای بیماران ام اس ردیف بودجه‌ای در نظر گرفته شد.

Print Friendly
happy wheels game

Article Tags

Related Posts

POST A COMMENT.


+ 4 = 10